Warszawa M20 Garbus z 1960 roku

październik 13th, 2009

Warszawa M20 Garbus to auto już niemalże kultowe nawet nie z racji na swój zabytkowy wiek, ale przede wszystkim na swoją genezę. Na początku lat pięćdziesiątych…

warszawa-na-alub

Warszawa M20 Garbus to auto już niemalże kultowe nawet nie z racji na swój zabytkowy wiek, ale przede wszystkim na swoją genezę. Na początku lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku Związek Radziecki w przypływie dobroci przekazał nam licencję na produkcję samochodu osobowego znanego jako GAZ M20 Pobieda (ros. ГАЗ20 Победа). W 1951 rozpoczęto produkcję samochodu FSO Warszawa w Fabryce na Żeraniu, produkcję zakończono w roku 1973 z wynikiem 254 421 sztuk.

Mój sen o Warszawie rozpoczął się kiedy to jako dziecko widywałem przejeżdżającą Warszawę Garbus nieopodal domu moich dziadków, w wieku lat siedemnastu byłem o krok od kupienia Warszawy, lecz sen nie został zrealizowany z racji niewystarczających funduszy- brakło zaledwie 100zł!

Sen został zrealizowany 9 lat później kiedy to już jako dojrzały młody człowiek kupiłem śliczną Warszawę M20 Garbus z 1960! Sprzedający podczas rozmowy telefonicznej zapewniał, że auto jest zarejestrowane, na chodzie a stan ogólny dobry. Kiedy pojechałem ją zobaczyć po raz pierwszy nogi pode mną się ugięły - był to obraz nędzy i rozpaczy; jedyne co się zgadzało to fakt, iż auto było zarejestrowane! Mimo tego dokonałem zakupu mojej wymarzonej od dzieciństwa Warszawy Garbus, którą nazwałem BABCIĄ!

Kolejne bardzo długie 5 lat zajęło gromadzenie części oraz przeprowadzanie kolejnych faz remontu. Oprócz ogromnych nakładów finansowych jakie pochłonął remont wymagał on wielkiej dozy wytrwałości oraz samozaparcia szczególnie, gdy wszyscy wokół nie wierzyli w powodzenie tego projektu.

10 kwietnia 2009 (był to piątek) Warszawa M20 Garbus rok produkcji 1960 zwana pieszczotliwie BABCIĄ zajęła swoje zasłużone miejsce w moim garażu!

Morał tej historii jest taki, że nie należy żyć w strachu i trzeba realizować swoje marzenia!

Zabytkowym autem do ślubu

wrzesień 30th, 2009

Czym do ślubu?

Czy do ślubu pojedziecie samochodem kolegi, ojca, czy wynajmiecie piękny zabytkowy samochód do ślubu zależy tylko od Was. Po lekturze tego artykułu łatwiej Wam będzie podjąć odpowiednią decyzję.

slubne-auto

To że piękny samochód do ślubu jest równie ważny jak dobrze skrojony garnitur czy przepiękna suknia wiedzą wszyscy. Ale zanim do tego ostatecznego dnia dobrniemy nasunie nam się wcześniej pytanie jakie auto wybrać? Czy samochód na nasz ślub będzie pożyczony od ojca? Od przyszłego teścia? Czy może zawiezie nas kolega? Zwykle ojciec, teść i kolega mogą zaoferować jedynie auto które znajdziecie na każdym większym parkingu centrum handlowego. Innymi słowy nie będzie ono wyjątkowe. Co innego gdy podjedzie piękny odrestaurowany zabytkowy samochód do ślubu w stylu retro. To gwarantuje Wam nieocenione wrażenia w czasie jazdy oraz podziw zgromadzonych gości.

Cała historia motoryzacji do wynajęcia na wesele

samochod-na-slubWśród oferty wynajmu zabytkowych aut do ślubu znajdziecie auta z całej historii zabytkowej motoryzacji. Rozpoczynając od aut z lat dwudziestych które charakteryzują się kanciastą budową i najczęściej drewnianymi szprychowymi kołami (np. Ford A z roku 1929), przez auta w stylu Al-Capone, które swoimi zaokrąglonymi kształtami w latach trzydziestych robiły ogromne wrażenie (np. Buick Special Sedan z roku 1937). Dalej idąc wchodzimy w erę tzw. “skrzydlaków” czyli aut z epoki Marylin Monroe i Elvisa Presleya (np. Cadillac DeVille z roku 1963), już 2 lata później auta znów zaczynają przybierać bardziej kanciaste kształty (np. Cadillac Fleetwood 1965). Pod koniec lat 60-tych i na początku lat 70-tych wchodzimy w erę samochodów typu muscle-cars, czyli dwudrzwiowych ogromnych coupe o montrualnych silnikach i mocach (np. Buick Riviera 1972). Przyglądając się tym autom każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie, bo przecież ślub i wesele ma się wg teorii raz w życiu. A auto na ślub w tym wyjątkowym dniu musi być równie dostojne, niepowtarzalne i piękne jak Para Młoda.

Czym do ślubu?

sierpień 3rd, 2009

Przygotowania ślubne przebiegają pełną parą. Wybraliście już dom weselny, kapelę, być może suknię oraz garnitur/smoking. A czy wybraliście już rodzaj transportu, którym będziecie podróżować do ślubu oraz na salę weselną? Wiele osób zapomina o tym, mimo wszystko ważnym elemencie przyjęcia weselnego. To właśnie auto ślubne podkreśla styl i wyniosłość wesela a także w znaczący sposób urozmaica film oraz zdjęcia ślubne.

W obecnych czasach mamy przynajmniej kilka różnych wariantów do wyboru, jeśli chodzi o podróżowanie w czasie ślubu. Możemy wybrać nowoczesny samochód ślubny, np. limuzynę, nowego kabrioleta czy jakąś replikę zabytkowego samochodu. Zdecydować się możemy także na samochód retro, których coraz więcej pojawia się na naszym rynku. Niektórzy także pragną podróżować dorożką ślubną. Jeżeli mieszkamy natomiast w stolicy, to możemy połasić się na zupełnie oryginalny pomysł i możemy wynająć tramwaj, który zawiezie nas do ślubu. Jest to nowa oferta TW i na pewno zaskoczy Waszych gości.
Read the rest of this entry »

Witaj internauto!

lipiec 6th, 2009

Jest to pierwszy wpis na naszym blogu o samochodach ślubnych oraz o zabytkowych autach i dlatego chciałbym bardzo serdecznie przywitać wszystkich internautów, którzy tutaj trafili. Na naszym blogu będziemy doradzać, czym podróżować do ślubu, gdzie kupić i odrestaurować zabytkowe auto. Będziemy recenzować oferty znalezione w internecie. Pomożemy wybrać ciekawe i niedrogie ślubne auto. Przygotujemy specjalną umowę, którą warto zawrzeć z firmą wynajmującą samochody ślubne. Jeżeli interesujesz się motoryzacją, a zwłaszcza zabytkowymi autami lub jeżeli wkrótce odbędzie się Twoje wesele i chcesz aby Twoja podróż do ślubu była wyjątkowa to dodaj nasz blog do swojego czytnika rss i bądź na bieżąco.

Zapraszamy do częstych odwiedzin i życzymy spokoju, bo o niego ostatnio najtrudniej.